E2 projekt finálé
Társulásunk még 2022-ben támogatást nyert az Environmentálny fondtól, melynek keretében csináltunk egy projektet, melynek a Všetci sme dobrí v niečom inom – Budovanie spolupráce (Mindenki másban jó – az együttműködés építése) címet adtuk. Az első aktív iskolaévben 2023/24 összesen 40 tanintézmény csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez. A lényeg, hogy a társulás weboldalán keresztül www.zoldorokseg.sk kell beregisztrálni egy online játékba és ott pontokat gyűjteni. A témakörök főleg természetvédelmi jellegűek.Sajnos az évek során az érdeklődés annyira megcsappant, hogy a 4 nehézségi szinten összesen sajnos csak 6 tanintézmény van az idei tanévre beregisztrálva. Mivel ezen is látszik, hogy nincs igény rá, több mint valószínű, hogy nem fogjuk tovább ezt a vonalat erőltetni (hiába vannak benne hatalmas, még kiaknázatlan lehetőségek).Mivel a játék június végéig van, aki szeretné az iskoláját, óvodáját benevezni, az még mindig regisztrálhat az oldalunkon. A verseny győzteseit június 30-án délután 14:00-kor fogjuk kihirdetni. A játékhoz mindössze egy felelős személy kell (lehetőleg tanító az iskolából, óvodából) és egy telefon/tablet/pc, amivel feljátszák a képeket és a szükséges szöveget.Mind a 4 nehézségi szint külön lesz díjazva:
- Óvoda
- Alapiskola alsó tagozat
- Alapiskola felső tagozat
- Speciális iskola
Minden egyes nehézségi szinten a legtöbb pontot elérő nyeri a díjat. Az idei fődíjak csoportonként 1x 30 EUR értékű tortautalvány, melyet a Vásárúti Dolce Vita cukrászda ajánlott fel, + 1x 50 EUR készpénz.Ha valaki csatlakozik és gondja akad akár a regisztrációval, akár más kérdése van, akkor rám írhat mailen vagy messengeren. Csatolok pár képet az idei eddigi legjobbtól – a Nyárasdi óvoda Pillangó csoportjától.